Při nákupu v minimální hodnotě 700,- možnost dopravy zdarma.

Barvou roku je klasická modrá, jak ji odborníci vybrali?

Stejně jako každý rok i letos odborníci z Pantone Color Institutu vybrali barvu roku. Letošní rok tak proběhne ve znamení modré. Tuhle barvu volí jako oblíbenou lidé velmi často, i proto se dnes tomuto tématu s radostí věnujeme. 

brushes-3129361__340

Víc než dvacet let už institut volí každoročně jednu barvu. Letos zvolili modrou hned z několika důvodů. Obvykle tato barva odráží společenské nastavení a trendy různých oblastí, vychází ale také z lifestylu, popkultury a politiky. Podle institutu má klasická modrá znázorňovat stálost, jistotu, klid a sebedůvěru. 

Naše modré tipy

Sepsali jsme tak pro vás i pár našich modrých tipů. Pořídit u nás totiž můžete třeba trička, batohy a dětská body v různých odstínech modré. 

  • největší KING budete s tímhle modrým batohem
  • i novopečené maminky a tatínci mohou své miminko oblékat do modré, bodýčko navíc věští budoucnost
  • modrých triček u nás najdete víc, ale tohle je náš modrý oslavenecký tip

 

Letošní volba fanoušky institutu a znalce módních trendů tolik nezaskočila. Možná proto, že jde o mnohem univerzálnější barvu než tu, kterou zvolili v loňském roce, možná proto, že modrá je velmi oblíbenou barvou. To se o loňské volbě říct nedá. Pantone Institut totiž prohlásil barvou roku 2019 korálovou. 

Jestli pochybujete o tom, že vám modrá bude slušet můžete si oddechnout. Říká se, že modrá sluší každému. Ať jste blond, tmavovláska nebo zrzka, modrá vám sedne. Pozor, sluší nejen ženám, ale i mužům. Pokud tak chcete souznít s barvou roku a v šatníku nemáte nic modrého, mrkněte k nám na e-shop. 

Modrá je dobrá

Už je to tak, modrá je dobrá. Má připomínat modrou noční oblohu a pohled na nebe plné hvězd. Odstíny modré tak podobně jako další barvy mají především uklidňovat a podněcovat dobrou náladu. Nic se ale nesmí přehnat. Pokud je letošní volba barvy roku pro vás impulzem třeba k tomu nově vymalovat, mějte na paměti, že méně je někdy více. Ideální je kombinovat modrou s bílou, černou nebo šedou. Hodí se ale i zlatá nebo stříbrná. 

Jak barvy působí na psychiku člověka?

Působením barev na člověka se zabývají psychologické obory už dlouho. Víme tak alespoň z části, jak která barva působí na naši psychiku. Je třeba ale počítat s tím, že vnímání jednotlivých barev je do jisté míry subjektivní. Za dobu zkoumání tohoto fenoménu například už víme, že barvy červeného spektra, tedy rudá, oranžová a žlutá na nás působí varovně, na něco nás upozorňují a varují nás před nebezpečím. To je možné sledovat především v přírodě, kdy zvířata takto zbarvená jsou obvykle jedovatá.

hokkaido-4202825__340

Jak na nás ale působí modrá? Říká se, že navozuje pocity klidu a vyrovnanosti. Je barvou uspořádanosti, systematičnosti, míru a klidu. Někdy je ale také spojována se smutkem nebo lhostejností. Podněcovat by prý měla i k větší produktivitě. 

 

Tak šťastný modrý rok,

KarelPřihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení