Výrobní kapacity se plní. Objednejte ještě dnes!

5 věcí, které udrží potisk jako nový co nejdéle

Trička, mikiny ale i polštáře s potiskem jsou oblíbenými dárky. Často si je navzájem kupují kamarádky, aby daly světu najevo, jak moc blízké si jsou. Nosí je páry, které chtějí buď ukázat svoji lásku nebo prostě pobavit přátele na společné oslavě vtipným textem nebo obrázkem. Nějaký ten textil s potiskem má doma prostě asi většina z nás. 

 

Mnohým z nás se pak také už někdy stalo, že jsme tričko nebo povlak na polštář vyprali a potisk se poškodil. Čím to je? Jak tomu předejít? A dá se poznat, že e-shop prodává kvalitní produkty, které se vám neseperou?

 

Trička s potiskem se nejčastěji vyrábí sítotiskem, digitálním potiskem, tzv. transferovým potiskem a nebo flexotiskem. Každý z nich má své výhody a nevýhody, o tom ale někdy příště. Dneska se chceme podívat na to, jak takové tričko s potiskem správně prát, aby vám vydrželo v původní kvalitě, a to co nejdéle. 

 

  1. Základním pravidlem je prát trička nebo jakékoli jiné textilie s potiskem naruby. To bezesporu prodlouží životnost vašeho potisku, ochrání ho totiž minimálně od odření a jiného narušení potisku o vnitřek pračky nebo třeba o zipy a cvoky na jiných kusech oblečení, které s oblíbeným potisknutým kouskem perete. 
  2. Dobré je zamyslet se i nad pracím prostředkem, který na potištěné materiály používáte. Je vhodnější zvolit ty jemnější. Úplně vyhnout byste se měli aviváži, bělidlům apod. Vhodnější je také tekutý prášek. Jemný byste také měli zvolit program pračky. Proč nevyužít tuto příležitost a nezkusit nějaký přírodní prací prášek, třeba z mýdlových ořechů. Věděli jste, že dřív se při praní používala třeba soda a popel? Do takových extrému zase chodit nemusíte. Jen se vyhněte chemickým lektvarům, které by mohly potisk poškodit.
  3. Neperte tyhle kousky déle než je opravdu nutné. Teplota by měla být maximálně 40°C, přičemž doporučovanější je prát textil s potiskem jen na 30°C. 
  4. Jestli jste z těch, co si nemohou vynachválit sušičky, tak pamatujte na to, že textilu s potiskem sušička spíš nevyhovuje. Rada nad zlato zní, dbát doporučení výrobce oblečení. Klasika je ale v tomto případě jistota. Když to počasí dovolí, sušte venku.
  5. Máme vypráno, usušeno a teď zbývá poslední. No ano i pro vás, co tuhle aktivitu zrovna moc nemusíte. Alespoň občas je dobré to tričko vyžehlit. Teplo je pro potisk vždycky riziko, proto se mu vyhněte i při žehlení. Vyžehlete trička a mikiny s potiskem naruby nebo alespoň přes kus látky. Někdo dokonce radí použít pečící papír. 

Hrnečky je možno mýt v myčce a dávat do mikrovlnky.



My už jsme za dobu existence e-shopu vyzkoušeli různé varianty tisku na textil a další materiály. S klidem tak můžeme říct, že víme, jak je který materiál a potisk kvalitní. Obecně to na webu ale příliš nepoznáte. Důležité tak pro vás mohou být reference zákazníků daného e-shopu. Spokojení zákazníci jsou totiž vždy zárukou kvality. 

 

Když už teď víte, jak s potištěným textilem správně zacházet podívejte se na speciální dárky pro nejrůznější příležitosti, najdete je tady