Výrobní kapacity se plní. Objednejte ještě dnes!

5 zásadních triků které ochrání Vaše trička během praní

Depositphotos_13826415_S

5 zásadních triků, které používáme na praní našich triček

Nové tričko po vyprání je vybledlé, hnusné a už ho nechcete nosit? Pojďme si odhalit pět zásadních rad, které používáme my.

Zásadní trik číslo 1) Rozdělujeme podle barev

Naprosto zásadní, známý tip který spousta lidí stále ignoruje a tím si ničí trička. Udělejte si 3 hromádky. Bílá (včetně bílých triček s potiskem), hromádku s tmavými a poslední hromádka budou světlá barevná trička. Tohle prosím neignorujte, jinak Vám budou trička blednout.

 

Zásadní trik číslo 2) Perte na 30°C

Naprostá většina triček nepotřebuje vyšší teplotu, než 30°C.  Trička dáváme do pračky vždy naruby. Pokud není tričko výrazně zašpiněné, volte raději krátký program, dlouhé programy opotřebovávají látku a zkracují životnost nejen potisku ale také trička.

 

Zásadní trik číslo 3) Nepřeplňujte pračku

Tím, že našlapete prádlo do bubnu opravdu neušetříte. Většina praček je na 5-10kg prádla, ale v tomto případě stačí opravdu selský rozum. Prádla dejte klidně o něco méně. Ať v bubnu zůstane trochu místa, prádlo se bude v bubnu lépe převalovat a také se lépe vypere.

 

Zásadní trik číslo 4) Zvolte jemné prací prášky a gely

Na bílé prádlo používejte přímo určený prací prášek nebo gel. Stejně tak na barevné. Při chvilce hledání se dají sehnat kvaltní přírodní prací gely, které jsou šetrné jak na prádlo takhle hlavně na Vaši kůži a kůži Vašich dětí. Přeci jen tričko máte na sobě celý den, vyplatí se přemýšlet v čem jej vyperete. 

 

Co se týče aviváže, my jí například nepoužíváme vůbec, vůbec nám nechybí. Pokud si jí ale odpustit nechcete, volte spíše přírodnéjší složení. Tím nemyslíme aviváž z králíčka :))

 

Zásadní trik číslo 5) Opatrně se sušičkou

Sušička není zásadní problém, prádlo vyčistí, zbaví prachu, dezinfikuje. Problém jsou agresivní programy, volte tedy raději programy tipu “sušení na sušáku”, jemné sušení atd. Agresivní programy mají negativní vliv na bavlněné vlákno triček.

 

Master tip na závěr:

 

Vyzkoušejte používání bílého octa. Jednou z méně známých rad pro péči o trička s potiskem je použití bílého octu během praní. Octová kyselina pomáhá neutralizovat pH pracího prášku, což může pomoci ochránit potisk před vysokou kyselostí, která by mohla poškodit barvy a způsobit vyblednutí potisku.

 

Pokud tedy chcete vyzkoušet tuto metodu, přidejte 1/2 šálku octa do praní společně s vaším běžným pracím prostředkem. Tuto metodu však neaplikujte na trička s kovovými prvky nebo s lesklým potiskem, jelikož by mohlo dojít k poškození těchto dekorativních prvků.